سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ادامه نکاتی درباره انواع وافل ها

 

در ادامه بحث نکاتی درباره وافل ها خواهیم داشت:

1.        مغول ها نیز در عرضه وافل در جهان جایگاه بزرگی دارند.

تمامی ما از نام مغول فقط چنگیز خان معروف را می شناسیم اما یکی از بزرگترین برند های تولید وافل در جهان توسط برادران فرانک اداره می گردد.

اگو مایونز یکی یکی از موفق ترین شرکت ها حتی در زمان رکود بزرگ جهانی که پس از جنگ جهانی رخ داد نیز سود بسیار زیادی کسب کردند.

وافل ساز 

2.        توماس جفرسون، کسی وافل ساز را وارد آمریکا کرد

شاید شما فکر کنید که وافل ساز ها توسط کرنلیوس اسوارتات در آمریکا شناخته شد اما اینطور نیست.

توماس جفرسون یکی از اشخاصی بود که وافل ساز آهنی را به آمریکا برد از آنجایی که او یک سیاستمدار بود به هدیه او که همان وافل ساز آهنی بود توجه بسیاری شد و سبب شد تا کرنلیئس اسوارتات با ایجاد کمی تغییرات در وافل ساز آهنی اقدام به ثبت اختراع آن کند.

 

3.        29 وافل فقط در 10 دقیقه

وافل هر چند که به نظر می رسد اما کالری مناسبی دارد و طبیعتا نمی توان مقدار زیادی وافل خورد اما این شیرینی آنقدر محبوب است که سبب می شود فردی فقط در 10 دقیقه 29 وافل میل کند.

پاتریک برتولتی یک جارو برقی تمام عیار؛ این فرد رکورد هایی نظیر خوردن بیشترین هات داگ و چند مورد دیگر در کارنامه خود دارد.

او با خوردن 29 وافل در 10 دقیقه فردی به نام جوی چستونت را شکست دارد و رکورد جدیدی زد.

 

4.       وافل یخ زده؟؟؟

تا اینجا چند برند را معرفی کردیم که وافل در سود دهی یا گسترش آنها نقش داشته اما می خواهیم یک برند دیگری را معرفی کنیم.

برند ایگو در آن زمان دست به اقدام جالبی زد که امیدوار بود که این موضوع سبب شود تا به سود کلانی دست پیدا کند اما اینگونه نبود.

این شرکت ابتدا وافل یخ زده را به بازار معرفی کرد و برای اینکه مردم بیشتری را به سمت محصول خود جذب کند نام محصول خود را فروفافل نام گذاری کرد.

هر چند که این محصول مشتریان خاص خود را دارد اما مردم وافل های تازه را به وافل یخ زده ترجیح می دهند.

 

5.       وافل به کمک بستنی فروشان شتافت.

بستنی قیفی، این بستنی از یک قیف که بان درست شده است سرو می شود و اسکوپ های بستنی داخل قیف نان گذاشته می شود اما آیا تا بحال فکر کردید که نان قیفی بستنی از کجا آمده؟؟؟

در سال 1904 در سنت لوییس یک جشنواره برگزار شد که در آن تعداد زیادی بستنی فروش شرکت کردند یکی از بستنی فروش ها در همان مرحله اول شکست خورد اما او باید پیروز این مسابقه می شد ایده ای به ذهن او رسید سپس نزد یکی از دوستان خود که فروشنده وافل بود رفت و از او درخواست کمک کرد؛ دوست او به وسیله چندین وافل نان قیفی ساخت که اسکوپ های بستنی داخل آن قرار داده می شد.

این اتفاق که منجر به تولید بستنی قیفی بود در سال 1904 روی داد.

 

6.       بروکسل دیروز، بلژیکی امروز

وافل بلژیکی یا بروکسل در اروپا شناخته شده بود اما در آمریکا اینطور نبود. در سال 1962 در سیاتل آمریکا فردی به نام موریس ورمرس که از اهالی بروکسل نیز بود وافل بروکسل را در یک نمایشگاه جهانی به مردم معرفی کرد.

مردم آمریکا بروکسل را اصلا نمی شناختند از این رو بسیار عصبانی بودند که چنین محصولی نام غیر مفهومی دارد در اینجا بود که موریس ورمرس نام وافل بروکسل را به وافل بلژیکی تغییر داد.

 

 

 

 

شما چه نکاتی از وافل می دانید؟؟؟؟